wstecz

Tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie (umieszczana na drodze podporządkowanej).

Tabliczkę umieszcza się na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą główną, kiedy droga z pierwszeństwem nie przebiega na wprost przez skrzyżowanie. Grubsza linia wskazuje przebieg drogi pierwszeństwem.

Jest stosowana albo ze znakiem A-7 (ustąp pierwszeństwa) albo B-20 (STOP).
Droga z pierwszeństwem przejazdu może być lustrzanym odbiciem wskazania na znaku – zamiast (jak na przykładzie) z góry w prawo, może być z góry w lewo.

PAMIĘTAJ, że jeśli na takim skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna, to jej wskazania są ważniejsze od wskazań znaków drogowych, a organizacja ruchu czyli przebieg drogi głównej na takim skrzyżowaniu może ulec zmianie.

Trzeba też pamiętać, że wyprzedzanie pojazdów silnikowych w takiej sytuacji jest ZABRONIONE! Ale rower to nie jest 🙁 pojazd silnikowy.