wstecz
Częścią drogi przeznaczoną do przejeżdżania przez rowerzystów na jej drugą stronę jest przejazd dla rowerzystów, oznaczony za pomocą znaku poziomego P-11 oraz towarzyszący mu znak informacyjny D-6a.

O zbliżaniu się do miejsca, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają, ostrzega znak A-24.

Przy wjeżdżaniu na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów zobacz, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów, następuje włączanie się do ruchu, co w konsekwencji oznacza, że rowerzysta jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, oraz ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu.

PAMIĘTAJ, że w żadnym wypadku nie wolno na rowerze przejeżdżać przez przejście dla pieszych!
Widoczny na zdjęciu rowerzysta, oprócz przejeżdżania po pasach, łamie jeszcze jeden przepis – ciekawe czy wiesz jaki?

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy. W takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru.

Poza tym, że przepisy zabraniają przejeżdżania po przejściu dla pieszych, to może Cię również spotkać taka „przygoda”:


Poczytaj o:
ruchu rowerzystów uprawnieniach do kierowania rowerem tym gdzie jeździć na rowerze kolumnach rowerowych co rowerzyście wolno a czego nie znakach dla rowerzystów i o rowerzystach pozostałych przepisach dla rowerzystów co muszą wiedzieć inni o ruchu rowerzystów