wstecz

Linia podwójna ciągła.

Taka linia rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.

Linię tego rodzaju, stosuje się w celu rozdzielenia przeciwnych kierunków ruchu na odcinkach jezdni, na których należy wyeliminować przejeżdżanie pojazdów na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu, niezależnie od dopuszczalnej prędkości na drodze.

Taka linia stanowi ułatwienie dla kierujących na takich odcinkach drogi, gdzie jezdnia jest podzielona niesymetrycznie na pasy ruchu do jazdy w kierunkach przeciwnych – tak jak to tutaj widać.

Co ważne – linia nie zabrania wyprzedzania – można to zrobić, ale pod warunkiem, że w trakcie tego manewru nie przejedziesz przez tą linię. Czyli innego rowerzystę możesz wyprzedzić, Ciebie (jako rowerzystę) też tutaj wolno wyprzedzić!